Jak zrobić zimny kompres na gorączkę

Niezależnie od tego, czy próbujesz zbić gorączkę, czy też chcesz pomóc dziecku wyzdrowieć, zimny kompres może być pomocnym narzędziem. Zimne okłady można zrobić w domu lub kupić w lokalnej aptece. Ważne jest jednak, aby wiedzieć, jak prawidłowo stosować zimne kompresy. Używanie zimnych kompresów w niewłaściwy sposób może spowodować nieoczekiwane efekty uboczne.

Lód jest częstym składnikiem zimnych okładów. Kiedy lód jest przykładany do skóry, ogranicza krążenie krwi i zmniejsza stan zapalny. Jednak lód może również powodować odmrożenia. Ważne jest, aby pamiętać, że nie chcesz zbyt długo okładać lodem jednego obszaru ciała. Jeśli musisz obłożyć lodem część ciała, możesz zamiast tego użyć mokrego ręcznika. Dab ręcznik o obszarze, aby zmiękczyć lód i uczynić go bardziej wygodne.

Zimne okłady są łatwe do wykonania. Dostępne są okłady z lodu dla dzieci i dorosłych, można też kupić gotowe zimne kompresy online. Możesz kupić torbę z mrożonymi warzywami lub inną żywnością i wypełnić ją lodem. Możesz również użyć ściereczki namoczonej w chłodnej wodzie i owinąć ją wokół okładu z lodu. Możesz również zamrozić rozcieńczony sok owocowy w tacce na kostki lodu, aby zrobić chłodny kompres.

Jeśli nie jesteś pewien, jak zrobić zimny kompres, możesz zajrzeć do swojej apteczki. Zimny okład to miękki pojemnik wielokrotnego użytku z paskiem. Można go stosować na różne części ciała, w tym na plecy, czoło i pachwiny. Są one dostępne w różnych rozmiarach i często są bezpieczne dla dzieci. Ważne jest jednak, aby unikać stosowania lodu u dzieci z gorączką. Nie należy przykładać lodu do okolic oczu. Ponadto, należy pozostawić okład z lodu na skórze tylko przez dwadzieścia minut na raz. Jeśli po tym czasie gorączka nadal jest wysoka, należy skonsultować się z lekarzem.

Możesz również użyć mokrych ręczników do robienia zimnych okładów. Wystarczy umieścić ręcznik na skórze na okres do dwudziestu minut. Możesz też umieścić ręcznik w letniej kąpieli. Pomocna może być również letnia kąpiel z gąbką. Letnia woda pomaga obniżyć temperaturę ciała i obniżyć gorączkę.

Gorączki są zazwyczaj spowodowane infekcją, ale mogą również wystąpić u osób, które nie mają problemów zdrowotnych. Gorączka zazwyczaj ustępuje w ciągu dnia lub dwóch, ale jeśli utrzymuje się lub pogarsza, należy zwrócić się do lekarza.

Należy również pić dużo płynów, aby pomóc rozluźnić lepki śluz i nawodnić organizm. Płyny są jeszcze ważniejsze, gdy masz wysoką gorączkę. Należy pić co najmniej sześć do ośmiu ośmiouncjowych szklanek czystych płynów każdego dnia. Jeśli masz gorączkę, dobrym pomysłem jest również picie napojów sportowych z kofeiną. Napoje te można rozcieńczyć wodą i są pomocne w łagodzeniu nudności. Możesz również stosować dostępne bez recepty środki hamujące kaszel.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *