Jak zrobić zupę jagodową

Latem lub zimą, zupa jagodowa jest wspaniałym sposobem na wykorzystanie świeżych lub mrożonych jagód. Jest świetna jako deser lub jako lekki posiłek. Można ją podawać na gorąco lub schłodzoną. Jest również pyszna jako baza do koktajli.

Zupa jagodowa jest zrobiona przez gotowanie jagód z wodą i cukrem, lub z mrożonymi jagodami i cukrem. Następnie jest miksowana lub przecedzana w celu usunięcia łodyg. Tradycyjnie podaje się ją na zimno, ale można ją również spożywać na ciepło. Jest również bardzo smaczna podawana z bitą śmietaną lub jogurtem. Zupa jagodowa może być również przygotowana z wyprzedzeniem, co czyni ją idealną na piknik lub przyjęcie.

Zupa jagodowa jest popularna w Szwecji i w ośrodkach narciarskich podczas miesięcy zimowych. Jest to bardzo prosty, zdrowy przepis. Jest również naturalnie bezglutenowy i wegański. Podaje się ją na ciepło lub na zimno i jest świetna na śniadanie, lunch lub kolację.

Jeśli nie jesteś w stanie znaleźć borówek w supermarkecie, możesz użyć borówek, które są mniejsze i bardziej podobne w smaku do borówek. Borówki mają ciemniejszy miąższ niż borówki. Nie są one powszechnie spotykane w Wielkiej Brytanii. Do zagęszczenia zupy możesz użyć skrobi ziemniaczanej lub kukurydzianej. Możesz również użyć soku jabłkowego zamiast cukru. Należy jednak uważać, aby nie użyć zbyt dużo soku z cytryny, ponieważ nada on zupie cierpki smak.

W średnim rondlu połącz borówki, wodę, cukier i skórkę z cytryny. Doprowadź mieszaninę do wrzenia i gotuj przez pięć minut. Możesz dodać więcej wody, jeśli mieszanka będzie zbyt gęsta. Po tym czasie, wymieszaj z cynamonem. Możesz również dodać ćwierć łyżeczki mielonego cynamonu. Po dwóch minutach zdejmij rondel z ognia i przelej zupę do miski, aby ostygła.

Zupa jagodowa jest zwykle podawana na zimno, ale można ją również serwować na ciepło. Można ją przyrządzić z ciężką lub lekką śmietaną. Można ją również rozcieńczyć, aby stworzyć serdecznik jagodowy. Jeśli przygotowujesz ją na deser, możesz dodać do niej kilka dodatkowych składników, takich jak pasta waniliowa.

Do deseru można również użyć ciężkiej śmietany, bitej śmietany i/lub pasty waniliowej. Zupę można również polać bitą śmietaną i/lub świeżymi jagodami. Możesz również podać ją z gałązką mięty. Alternatywnie można podać ją z gałką lodów.

Jeśli chcesz podać deser do zupy jagodowej, możesz dodać bitą śmietanę lub pastę waniliową. Możesz też dodać trochę świeżych jagód, np. malin, aby było ciekawiej. Jeśli masz mrożone borówki, możesz ich użyć do zrobienia deseru, ale powinieneś je rozmrozić przed gotowaniem. Dzięki temu w zupie będzie więcej kawałków borówek.

Szwedzka zupa jagodowa jest tradycyjnie serwowana podczas wyścigu narciarskiego Vasaloppet, który odbywa się co roku w pierwszą niedzielę marca. Wyścig został zapoczątkowany w 1922 roku, kiedy to Per Erik Hedlund, mistrz narciarski, był faworyzowany do wygrania wyścigu. Wyścig został jednak odwołany z powodu braku śniegu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *